Bebek Bezi Nasıl Değiştirilir?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:21

Bebek bezi değişikliklerini hızlı ve kolay hale getirmek için bilmeniz gereken her şey.

Sık (bazen saatlik) bebek bezi değişimleri anne ya da baba işinin en sevdiğiniz parçası olmayabilir, yine de bebek bakım paketinin bir parçası . Ve bebek için de iyidir, çünkü ıslak veya dağınık olduğunda bir bebek bezi değiştirmek, tahrişi ve bebek kızarıklığını önlemeye yardımcı olur.

Kuru bir Bezi Islatın ve Poposunu Temizleyin

Yeni doğmuş bir bebekle, muhtemelen bebeğinizin sizi aldattığınız homurdanmalar ve yüz buruşturmalarından kurtulduğunu bilirsiniz; aksi halde küçük olan bittikten kısa bir süre sonra bir koku alırsın.

Bebeğinizi tek kullanımlık bir çocuk bezi ile sık sık sıvı duyarlı, renk değiştiren şerit ve dokunuştan ıslak bir bez bebek bezi ile beslenir. Hala söyleyemiyorsanız, bebek bezi ya da içine bakmak hızlı bir hile yapacaktır.

Bebek uyuyorsa, bebek bezi değişimi için onu uyandırmaya gerek yoktur. Yeni doğmuş bebeğiniz çok ıslak ve rahatsız olmadıkça veya gözenekli bir bebek bezine sahip olmadıkça, özellikle de uykuya geri dönmeyi engelleyecek olursa, gece beslemeleri sırasında yeni bir tane koymanıza gerek yoktur.

Bir bebeğin bebek bezi nasıl değiştirilir?

Heran Hazırlıklı Olun

Başlamadan önce, aşağıdaki bebek bezi ihtiyaçlarınız için emin olun :

Temiz bebek bezi: Çocuk bezi değiştirirken birkaç yedek almanız gerçekten size her zaman iyidir.

  • Pamuklu topları, havluları veya mendilleri temizleyin. 1 aylıktan küçük bebekler ve bebek bezi döküntüsü olan bebekler için, bebeği temizlemek için ılık su ve pamuk topu ve kurutma için bir bez kullanın (tercih ederseniz, bebek bezi döküntüleri olmaksızın yeni doğmuş bebekler için hipoalerjenik bezler kullanmayı deneyebilirsiniz). Büyük bebekler için önceden nemlendirilmiş mendil kullanın; hipoalerjenik ve koku ve alkol içermeyenlere bakın.
  • Bebek için kıyafet değişimi. 
  • Bebek bezi sızdıysa bir tane gerekebilir (bu olur!).
  • Bebek bezleri kullanıyorsanız temiz bebek bezi sarar veya su geçirmez pantolon .
  • Bebek bezi döküntülerini önlemek ve / veya yatıştırmak için merhem. 
  • Bebek bezinin kızarması varsa, bu sıkıntı alt ve cilt tahriş edici kaka ve işemek arasında bir bariyer oluşturur. Losyonlara, bebek yağına veya pudraya gerek yok. Bununla birlikte, birçok çocuk bezi döküntü kremleri ve merhemleri bez bebek bezi ile kullanamayacağınızı unutmayın.
Sevgi dolu bir dokunuş. 
Nazik sesiniz (konuşurken veya şarkı söyleyerek) ve dokunuş, bebek bezi üzerinde bebek bezi değişikliklerini kolaylaştırabilir – ve aynı zamanda sizin için de kolaylaşır.
  • Bir dikkat dağıtıcı. 
  • Özellikle sırıtan bir bebeğiniz varsa , favori bir oyuncağı ve hatta bir müzik kutusu veya dikkat dağıtıcı bir oyuncak oyuncağı bulundurun.

Herşeye sahip olduğunuzda, gitmeye hazır olmanız gerekiyor, ellerinizi yıkayın ve kurutun. Bu mümkün değilse, onlara bir bebek bezi mendili ile iyi bir kaydırma yapın.

Bezi Değiştirme Adımları

Yeni doğmuş bir bebekle bez değiştirirken temel bez hareketleri bez veya tek kullanımlık çocuk bezi kullanıyor olsanız da aynı kalır .

Adım 1: Bebeğinizi temiz, yumuşak ve güvenli bir yüzeye yerleştirin

Değişen bir masa, değişen bir yastıkla donatılmış bir şifoniyer, bir beşik ya da bir yatak (tercihen bir havlu ya da su geçirmez bir ped ile korunan) hepsi çalışır. Herhangi bir yerdeyken, kendi değişen tablonuz varsa, yüzeye koruyucu bir bez sürün. Çocuk bezi değiştirirken nerede olursanız olun, küçük elinizin devrilmeye başlamasından önce bile, bir yandan bebeğinizin her zaman elinizde kalmasını sağlayın. Çemberli bebekler de kol uzanarak kalmalıdır.

Adım 2: Bebek bezini aç ve bebeğini temizle

Bebek bezini çöz ve sahneyi araştır, sonra hem erkekler hem de kızlar için aynı temel kuralları takip et:

Islak bir bebek bezi için: Kirli bebek bezini bebeğin altına katlayın (böylece temiz, dış taraf şimdi alt tarafındadır) ve alanı silin.

Bir poopy bebek bezi için: Bebek bezinin kendisiyle olabildiğince temizleyin , ardından yukarıdaki gibi katlayın. Bacakları kaldırın ve ılık su veya mendil ile bebeğin cephesini iyice temizleyin, tüm kırışıklıklara maruz kaldığınızdan emin olun. Ardından iki bacağı kaldırın ve bebeğin tabanını iyice temizleyin.

Bebeğin bebek bezi alanı temizlendiğinde, kirli bebek bezini dışarı çekin ve bebeğin bacaklarını serbest bırakmadan önce bebeğin altına yeni bir bebek koyun. Temiz bebek bezi veya herhangi bir bebek bezi döküntü kremleri koymadan önce bebeğinizi kurulayın. Göbek bağı hala takılıysa ve yeni doğan bebek bezleri kullanmıyorsanız, bölgeyi havaya maruz bırakmak ve ıslanmamak için alt bezi katlayın. Sızıntıları önlemek için sıkıca tutturun, ancak o kadar sıkı olmasa da tahriş meydana gelmez (bir sonraki bebek bezi değişimi sırasında kırmızı işaretlerin farkına varırsınız). Tek kullanımlık için, tırnaklar bebeğin altından arkaya gider ve ardından öne doğru sarılır.

Takip edilecek birkaç ipucu:

  • Vajinal bölgede kakaları önlemek için kızların önden arkaya silinmesi gerekir. Vajina’yı açmaya ve içeride temizlemeye gerek yoktur (beyaz bir akıntı görseniz bile).
  • Çocuklar çiş çeşmesi şeklinde istenmeyen bir sürpriz sunabilirler, bu yüzden soyunuktan sonra penisini temiz bir bez veya bezle kaplı tutun. Bazen ereksiyonları beklerler (tamamen normaldirler) ve penis ve skrotumun etrafında hafifçe temizlemekten korkma. Yeni bezini üstüne koyduğunuzda, sızıntıları (ve ıslanmış gömlekleri) en aza indirmek için penisini aşağı doğru tutun.

Adım 3: kirli bebek bezi atmak

Tek kullanımlık ürünler için, bebek bezini sabitlemek için tırnaklı tutturucuları kullanarak bir bilyeye sarın. Sonra, bebek bezi kovuğunuza , plastik poşetinize veya çöp kutusuna atınız (ancak tuvaleti asla yıkamayınız). Evden uzaktayken, plastik poşet taşıyorsun; kirli bezin içine yerleştirin ve çöp kutusuna atmadan önce çantayı bağlayın. Çamaşır bezini, çamaşırhaneye kadar (çok) sıkıca oturan bir kapakla (veya dışarıdayken bir vinil çanta) bir kovaya koyun.

Adım 4: bebek elbise

Artık işiniz bittiyse, bebeğin kıyafetlerini ve / veya çarşaflarını gerektiği gibi değiştirin (muhtemelen çok sık ihtiyaç duyulur!) Ya da tekrar giydirin.

Adım 5: ellerini tekrar yıka

Ellerinizi tekrar yıkayarak bitirin (sabun ve su mevcut değilse el dezenfektanı kullanın).

Bebek Pudrası ve Bezi Kremleri kullanmak güvenli midir?

Uzmanlar herhangi bir tür bebek pudrasının ya talk ya da mısır nişastası içeren kullanılmasını önermektedir çünkü bir dizi çalışma boğulmaya, solunum problemlerine, akciğer hasarına ve hatta bazı durumlarda ölüme neden olabileceğini göstermiştir.

Eğer bebeğiniz bir çocuk bezi döküntüsü içermiyorsa, diğer yağlar ve losyonlar için de aynı şey geçerlidir – bu durumda bebeğiniz tek kullanımlık çocuk bezinde ise bir bariyer merhem düz eski dezenfekte jeli ya da çinko oksit krem kullanmalısınız. bunlar bezle uyumlu değildir). Kremi kullanmadan ve bebek bezi kurmadan önce bebeğin altını en az birkaç dakika kurumaya özen gösterin. Kızarıklık iki ila üç gün içinde gitmezse, bebeğinizin çocuk doktoruna bakın.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anasayfa Yukarı Çık
Scroll Up DMCA.com Protection Status