Anasayfa / Hesaplamalar / Çin Takvimi Hesaplama

Çin Takvimi HesaplamaÇin Takvimi Nedir – Hesaplama ve Kullanım Alanları

Çin takvimi bebek cinsiyeti hesaplama sayesinde, bebeğinizin cinsiyetini gerçek verilere dayanmadan öğrenmeniz mümkündür. Aslında Çin’de tam 700 yıldır kullanılan bir metot olmakla birlikte, tam olarak bu Çin takvimi hesaplama işlemi, bugüne kadar alınmış olan verilerin çoğunluğuna göre belirlenmektedir.
Çin takvimi cinsiyet belirleme ise oldukça kolay olmaktadır. Bunu sizlere tüm detayları ile anlatacak ve ne kadar kolay bir şekilde bu hesaplamayı yapabileceğinizi göstermiş olacağız.

Çin Takvimi Hesaplama

Aşağıda bulunan resimde göreceğiniz üzere, bir tarafta yaşlar (soldan aşağı doğru) ve bir diğer üst kısımda ki sırada ise aylar bulunmaktadır. İşte tam olarak hesaplama buna göre yapılmakta olup, çok basit bir şekilde sizde hesabı yapabilirsiniz.

Çin takvimi otomatik hesaplama sistemlerinden de yararlanarak, doğacak bebeğinizin cinsiyetini belirleyebilirsiniz.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Çin Takvimi Yaş Hesaplama

Ayrıca Çin Takvimine göre yaş hesaplaması yaparken +1 ya da +2 koymanız gerekmektedir. Bunun sebebi Miladi takvim ile Çin takvimi arasında ki fark olup, bu farkı belirlemeniz gerekmektedir.

Çin takvimine göre eğer Ocak ve Şubat ayı haricinde doğduysanız, yaşınıza +1 eklemeniz gerekmektedir. Yani Mart ayından, Aralık ayına kadar doğmuş olanlar, yaşlarına +1 eklemelidirler.

Eğer Ocak ve Şubat ayında doğduysanız ve https://www.gebeanne.com/gebelik-hesaplama.html linkinde ki yıllara göre Çin Takviminin başladığı günden önce doğanların +2 eklemeniz GEREKMEKTEDİR. Örneğin 1990 yılının, Ocak 27’sinden önce doğanlar +2, sonra doğanlar ise +1 eklemelidir. Bu sadece Ocak ve Şubat ayında doğanlar için bir tedbirdir.

Çin Takvimi Hesaplama Tablosu

Yukarıda ki tabloda yaş kısmı aşağı doğru 18’den başlayıp, 45’e kadar sürmektedir. İçinde bulunmuş olduğunuz yaşı değil, doldurmuş olduğunuz yaşı baz almanız gerekmektedir. Örneğin 1990 doğumlu iseniz eğer, şu an 28 yaş içerisindesiniz ama, yaşınızı henüz doldurmadığınız için 27 yaşını baz almalısınız.

Diyelim ki, 25 yaşında ve Eylül ayında hamile kaldınız ya da o ay içerisinde hamile kalmak için gerekli tedbirleri bıraktınız. İşte Çin takvimi bebek cinsiyeti belirleme tablosuna baktığımız zaman, 25 yaşının Eylül ayı ile kesişmiş olduğu kısımda Kız Çocuğu görünmektedir. Bu tablo gerçeği yansıtmadı yani doğruluk payı tahmini olduğu için, bu yaş aralığında ve aylarda hamile kalanların %80’inin kız çocuğu sahibi olduğunu söyleyebiliriz.

Çin Takvimi Nerelerde Kullanılır?

Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu takvim sayesinde, eşler istedikleri çocuğa göre gebelik sürecini başlatmak isterler. Bu sayede %80 ihtimal ile istedikleri cinsiyetlerde çocuk sahibi olmaları mümkündür.

Dikkatinizi Çekebilir

Rus Takvimi Hesaplama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir