Fesleğen bitkisinin fayfaları nelerdir? Hayatımızdaki önemi ne kadar önemlidir? Sağlık açısından Kullanmalımıyız?

Fesleğen bitkisinin harika kokusu vardir, kokusuyla birlikte faydalarını da saymakla bitmeyeceğini belirtmek isterim. Çoğu hastalıklara şifa olarak gelen fesleğen sizler için, bulunmaz bir nimettir. Fesleğen bitkisini şeker hastaları kurultulmuş şeklinde çayını içebilir, bunların yanı sıra kan şekerini de düşürür. Fesleğen bitkisinin tohumunda %83 doymamış yağ vardır. Fesleğenin hayatınızdaki yeri çok önemlidir bağışıklık sisteminde çok büyük rol oynamaktadir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ‘nunda ısrarla belirttiği fesleğen bitkisi, günümüz hayatımızda evlerimizde bulundurmamızı tavsiye ediyor. Fesleğen’in kokusundaki o hoşumsu kokunun faydalarını size saymakla başlayalım.

Fesleğen’in kokusundaki faydaları nelerdir?

Fesleğen bitkisini evinizin penceresine koyduğunuzda evinize kara sinek, sivrininek girmez. Kokusu çok etkili bir ilaç gibidir. Sağlıklı faydaları olduğu kadar, insanlık içinde yararlı bir bitkidir. Kesinlikle kullanmanızı tavsieye ederim.  Eskiden evinizin pencerelerinde büyüklerimiz büyütüp bakardı Fesleğen bitkisine, yeniler bilmez tabiki ama artık yeni nesilinde bunları geç kalmadan bilmesinde fayda var. Fesleğenin bir kaç çeşit halleri vardır, yapraklı olanı vardır.

Değerli hanımlar bizlere yorumlarınızı yazmaktan çekinmeyin. Paylaşın bilgilendirin. Bildiklerinizi bizlerle paylaşın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Please enter your name here