Anasayfa / Hesaplamalar / Gebelik Hesaplama

Gebelik Hesaplama

Gebelik Hesaplama ve Bebeğin Doğum Tarihini Tahmin Etme
Gebelik dönemi hiç şüphesiz kadınların ömürlerindeki en değerli süreçlerden biridir. Gebelik süreci boyunca sabırla bebeğini gözler anne, miniğiyle kavuşacağı günün hasretiyle yanar hep. Gebelik hesaplama aracıyla dost olur adeta. Bu zamanlar rahat ilerlemeyebilir muhakkak birçok konuda görüldüğü gibi işte bu hususta da çile çekmeden feraha varılamıyor.

Gebelik Süresi Boyunca Yaşanılanlar

Gebe anne adaylarının tamamı sağlıklı bir bebek hayata kazandırmak için gebelikleri sürecinde kendilerine ve bebeklerine azami ölçülerde özen göstermelidirler. Bu nedenledir ki sık sık kadın doğum hastanelerine kontrole giderek yavrularının son durumu ile ilgili bilgi alırlar ancak belli dönemlerde gidilen bu muayeneler zaman zaman yetmeyebilir. İşte bu hususta anne adayları doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapmak isterler.

Gebelik döneminde her zaman dile getirilen suallerdendir: doğuma ne kadar kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi suallerin neredeyse tümünün cevabı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması belirlerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu hesaplama aracının doğru çalışması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü müstakbel anneler hafta hafta hamilelik takibi yaparak karnındaki bebeğinin haftalık olarak gelişimini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Hamilelik zamanları kadınların tümü için farklı farklıdır. Pek çok anne adayı oldukça huzurlu ve problemsiz bir gebelik süreci seyrederken bir kısmı ise bu dönemde oldukça önemli problemler yaşarlar. Mide sorunları, halsizlik, tansiyon düşmesi bunun gibi sorunlardan bazısıdır.

Bunlara ek olarak hamileler hamilelikte bulaşıcı hastalıklara karşı da ayrıca tedbir almalıdır. Çünkü hamile kadınlardaki belli başlı rahatsızlıklar anne karnındaki bebek üzerinde olumsuz etki oluşturarak bebeğin sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapmanın diğer önemi de gebelik süresince görülebilecek muhtemel negatif gelişmelerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Bu vesileyle hamilelik sürecinizden bilgi sahibi olmanın yanında bugüne kadar bilinen gebelik süreci deneyimlerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında üzerinde durulması gereken diğer konu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada dönem kısmına son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Zira hamilelik hesaplama yapıldığı sırada sık sık rastlanan problem adet tarihinin son günü haricinde başka takvim girilmesidir.

Gebelik hesaplama aracı seçerken hafta hafta bebek gelişimi notları bulunan programları seçmeniz de önemlidir. Bu sayede karnınızdaki bebeğin hangi durumda olması gerektiğini de öğrenmiş olursunuz.

Dikkatinizi Çekebilir

Çin Takvimi Hesaplama

Çin Takvimi Nedir – Hesaplama ve Kullanım Alanları Çin takvimi bebek cinsiyeti hesaplama sayesinde, bebeğinizin cinsiyetini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir