in

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran 10 Bitki

Hamile kalmayı kolaylaştıran bitki

Bitkiler, insanlar için tahmin edilenden çok daha fazla yarar sağlamaktadır. Öyle ki, bugün yaşanılan birçok hastalığın ve sağlık sorununun çözümü bitkilerde saklıdır desek yanlış olmaz. Bitkiler, vücudun daha programlı ve etkin çalışmasını sağlayarak sizin yaşadığınız birçok problemi ortadan kaldırır. Yararları tek bir alanla sınırlı olmayan bitkilerin hiç tahmin edemeyeceğiniz bir konu hakkında bile inanılmaz çözümler sunabildiği görülebilmektedir. Öyle ki, hamilelik konusunda doğal ve aynı zamanda etkili bir çözüm arayanlar bile bitkilere başvurabilirler. Çünkü bazı bitkiler, vücudu doğal yollarla tetikleyip harekete geçirerek hamile kalmayı kolaylaştırma özelliğine sahiptir. Evet, doğru bitkiler kullanarak sağlıklı şekilde hamile kalma sürecinizi kolaylaştırır ve uzun zamandır hayalini kurduğunuz çocuk sahibi olma hedefine ulaşabilirsiniz. Peki, çocuk sahibi olmayı tetikleyen bitkiler hangileridir? Gelin bu sorunun cevabına bir bakalım.

Tarçın

Aslında çoğu zaman birçok yiyecekte tarçını sıklıkla tercih ederiz. Faydalarının oldukça fazla olduğu bilinen tarçının hamile kalma sürecini arttırma özelliğine de sahip olduğunu biliyor muydunuz? Cinsel isteği doğal şekilde arttırabilen tarçın, aynı zamanda hormonları da çalıştırmaktadır. Günde 1 kez, 1 bardak su eşliğinde yarım kahve kaşığı kadar içilmesi yarar sağlayacaktır.

Nane

Pek çok hastalık karşısında da etkili bir çözüm olarak kullanılan nane, hamilelik sürecini hızlandırır. Naneyi tüketmek için birçok alternatif bulunmaktadır. Salataya katarak tüketebileceğiniz gibi, suyla birlikte de tüketebilirsiniz.

Adaçayı

Özellikle hormonlara büyük bir fayda sağlayan Adaçayı, hormon eksikliği varsa bu eksikliği en iyi şekilde giderecektir. Hormon eksikliğinin giderilmesi sonucunda da hamile kalma süreciniz hızlanacaktır. Bir bardak sıcak su içerisine 3 yaprak Adaçayı koyup 5 dakika demlendirin ve için.

Yulaf Ezmesi

Vücudun işleyişini düzene sokma yeteneğine sahip olan yulaf ezmesi, aynı zamanda hormonlar üzerinde de etkilidir. Öyle ki, düzenli yulaf ezmesi yediğiniz takdirde hormonlarınız güçlenerek çok daha etkili çalışacaktır.

Papatya

Papatya bitkisinin hamilelik sürecine en önemli katkısı, adet süresini düzene sokmasıdır. Düzenli papatya tüketmek, adetinizin düzensiz değil de çok daha düzenli ve belli aralıklarla oluşmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca hormonlarınız için de oldukça faydalı bir bitkidir.

Zencefil

Bu bitkinin sadece belli bir bölgeye değil, tüm vücuda genel bir katkısı olduğunu söyleyebiliriz. Tüm vücudu uyarıp güçlendirebilen Zencefil, aynı zamanda vücudun daha dirençli çalışmasına olanak sağlar. Ayrıca kadın ve erkek fark etmeksizin her bireyde cinsel isteği arttırmaktadır.

Karabiber

Sinirlere çok fayda sağladığı bilinen karabiber, sinirleri kuvvetlendirerek vücut fonksiyonlarının daha iyi çalışmasını sağlar. Yararları bununla sınırlı kalmayan Karabiber, tüm vücudu uyarmaktadır. Cinsel isteği arttıran Karabiber, idrarınızı boşaltmanıza da yardımcı olur.

Kekik

Kadınlarda bazı dönemlerde sancılı geçen adet dönemini belli bir düzene sokan Kekik, adet döneminin acısız ve sorunsuz geçmesine yardımcı olur. Güçlü bir idrar söktürücü özelliği de bulunan Kekik, cinsel isteğinizi yüksek seviyelere çıkartır.

Kimyon

Pek çok yiyecekte kullanılan kimyon, sinir sistemini güçlendirerek ruhen ve bedenen rahatlamanızı sağlar. Bunun dışında adetin ağrısız olmasına da yardımcı olmaktadır.

Zahter

Zihnen kendinizi yorgun ve bitkin hissediyorsanız Zahter iyi bir çözüm olabilir. Zihnen sizi rahatlatabilen Zahter, aynı zamanda cinsel gücü de arttırarak sizlere hamile kalma sürecinde yardımcı olmaktadır.

Yazan

gebeanne.com yazarı ve site sahibidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuk Aşı Takvimi Hesaplama

Çocuklar İçin En Komik Animasyon Filmleri