Hamilelik sırasında sağlıklı beslenme

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:53

Beslenme uzmanı Helena Gibson Moore (ayrıca sekiz aylık hamile!) Der ki: En önemli şey, sağlıklı ve dengeli bir diyet yapmaktır ve bu sağlıklı bir bebek için ihtiyacınız olan tüm besinleri almanızı sağlayacaktır. Ve nemlendirmek için ve olabildiğince fazla lif tüketmek ve iki kişilik yememek önemlidir.

Annem 1 diyor ki: “Sağlıklı bir şekilde yemeğe başlamaya çalıştım ve enerjimi geri alıyorum ve bütün iyi yiyecekleri yedim – meyveler, sebzeler, bol yoğurtlar, tahıllar ve muzlar. Muzlar bana gerçekten yardım ettiler, bana çok enerji verdiler. ve yemek kolaydı.

Diyetisyen diyor ki: Beslenmenizin üçte biri meyve ve sebzelerden oluşmalı, çeşitleri orada önemli olmalı ve diyetinizin üçte biri nişastalı karbonhidratlardan oluşmalı ve ekmek, patates, pirinç, makarna ve ılımlı protein miktarı – yağsız versiyonlar en iyi et, kümes hayvanları, yumurtalar, bakliyatlardır.

Annem 2 diyor ki: “Hamileliği iyi buldum – günde üç öğün yemek yiyordum (kahvaltı, öğlen yemeği ve akşam yemeği) ve kendimi rutin bir hale getiriyordum. Bu yüzden genellikle tatlılar üzerinde bir şeyler tatmak isterim. meyve ve kabak çekirdeği bazen ve sade doğal yoğurdun meyveleriyle karıştırılması – bu benim favorilerimden biriydi. “

Türk Kadın Dr’ları diyorki: İlk üç aylık dönemde, bu hamileliğin ilk 13 haftasıdır. Kadınların birçoğu sabah hastalığına yakalanacak ve pek çok farklı şeyi yemeye tahammül edemeyecek. Ve aslında bu muhtemelen sorun değil çünkü bebek iyi yemek yerken oluşturduğunuz mağazalardan ihtiyaç duyduğu her şeyi alacaktır. Ve mide bulantısı geçecek ve tekrar daha iyi yiyebileceksiniz.

Annem 1 diyor ki: “Ben, Jessica ile hamileyken beş ila yedi haftadan bıktım. Gerçekten bir şey yapamadım. Mutfağa gelemedim, buzdolabını açamadım, yemek yapmak ve yemek yediğimi hissettiğimde yemek yemeyi tercih ederim. Ve çok az ve sık sık söylediler. Yani büyük yemekler yemedim, kesinlikle büyük yemekler yiyemedim, ama tahıllar ve muz vardı Benim için iyi, ama geldiği anda, gitti ve bundan sonra harikaydı, gerçekten çok iyi bir hamilelik vardı. “

Dr. Diyetisyen şunları söylüyor: Hamileyken nasıl yemelisiniz normal bir diyet yapıyorsanız normalde nasıl yediğinizden çok farklı değil. Hamilelikte daima kaçınmanız gereken belirli yiyecekler vardır ve ebeniz size kaçınılması gereken bu yiyeceklerin bir listesini verecektir. Hamilelikte pates, yumuşak peynirler, mavi peynirler ve açıkça sigara ve alkol gibi şeylerden kaçınılmalıdır.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir