Merhaba değerli gebe hanımlar, sizler anneliğe ilk adımı attığınızı biliyorum. Çok az kaldı inşallah yakında bebek kokusuna doyamıyacaksınız ve hayatınız yeni bebeğinizle çok değişecek. Doğumdan sonra en çok dikkat etmeniz gereken etkenler bebeğinizin aşıları, sağlığı ve anne sağlığıdır. Bebek ilk doğduğunda anne kokusunu aldığı andan itibaren size bağlanır sizi tanır ve sizin sevginizden beslenir. Çünkü bebek ve anne bağı o kadar güçlüdür ki hiçbir tarifle anlatılamaz.

Gebelikte dikkat etmeniz hususlar, sağlıklı beslenme çok önemlidir bebeğiniz için. Siz sağlıklı olduğunuz takdirde bebeğiniz anne karnında huzurla rahat uyuycaktır ve gebeliğiniz boyunca bebeğiniz anne karnında tekmelerini hissettirmeye devam edecektir. Günü rahat geçirmek istiyen gebe bir anne mutlaka kendini zorlamamalı, ağır yüklerden olduğunca uzak durmalı ve hem kendi hem de bebek sağlığına dikkat edicek şekilde beslenmelisiniz.
Size en zor gelen kısım bebeğinizin gün ve gün gelişmesi olacaktır. Merdiven çıkarken dikkatli olunmalı çok fazla aşırı yürümemelisiniz, toplu alanlarda çok fazla kalmamalısınız ve önemlisi ise kendinizi zor duruma sokucak hareketlerden kaçınmalısınız.

Yazılarımızı siz değerli anneler için özenle ve titizlikle yazmaktayiz. Bize yorum atmaktan ve sorularınızı sormaktan çekinmeden yazabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Please enter your name here