Bahçeler insanların hem yaz aylarında hemde kış aylarında kullanmak istedikleri bir alan haline gelmiştir. Bahçe zevkinizi yaz aylarının yanında kışında devam ettirmek isteyenlerden iseniz, bahçenizin veya balkonunuzun çevresini cam ile kapatarak kışın soğuğundan büyük ölçüde kurtulmuş olursunuz. Böylece, soğuk yörelerde uygulanan bu yöntem ile, balkonları işlevselliği artmış oluyor.

Kış Bahçesinde Yer Döşemesi

Kış bahçenizde kullanabileceğiniz seçenekler arasında modern ve klasik dekorason çeşitleri mevcuttur. Önce hangi tarzı istediğinize karar vermelisiniz. Kış bahçeleri sayesinde kendinize özel bir alan oluşturabilirsiniz. Yer döşemesi olarak seramik, ahşap veya mermer seçenekleriniz arasında olabilir. Parke kullanmanız durumda kışın daha sıcak bir ortam elde edebilirsiniz. Eğer oldukça soğuk bir şehirde yaşıyorsanız, aldığınız bu önlemler yetmeyebilir. Bunun yanında, alanı ısıtmak adına, doğalgaz veya elektrikli ısıtıcıları kullanabilirsiniz.

Hangi Mobilyayı Kullanmalısınız?

Mobilya konusunda ise hem sıcak olabilecek hem de zevkinize uygun olanları seçebilirsiniz. Kış bahçesi olarak planladığınız alanı daha pastel tonlar kullanarak, kışa uygun hale getirebilirsiniz. Ayrıca kışın kullanacağınızdan dolayı, ısı yalıtımını sağlamış olursanız, soğuktan korunmuş olursunuz. Pencereleri ahşap olarak veya pvc kaplama düşünebilirsiniz. Metal daha fazla soğuğu geçireceğinden, bahçenin genelinde bu yapıdan kaçınmalısınız. Oluşturacağınız kış bahçesinde kullanacağınız dekorasyonları da kışa uygun seçerek ısıdan tasarruf edebilirsiniz. Kış bahçenizde oturma düzeniniz için, hazır alabileceğiniz veya evde kendiniz yapabileceğiniz, küçük dekoratifler oluşturabilirsiniz. Sandalyelerin üzerinde kullanmak için koltuk minderleri, çiçeklerinizden oluşacak saksılar bunlardan bazılarıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Please enter your name here