Home / GebeAnne Haber / Nijerya’ daki Bebek Fabrikası Kapatıldı

Nijerya’ daki Bebek Fabrikası Kapatıldı

Nijerya’nın Lagos şehrinde bebek ticareti yapan bir fabrika kapatıldı. Toplam 19 kadının olduğu bebek fabrikasında, zorla kadınları hamile bırakarak doğan çocukları Avrupa ülkelerine satan çete çökertildi.

15 ila 28 yaş aralığındaki kadınların çoğu Afrika’nın farklı yerlerinden zorla kaçırılarak getirilmişler. Kimi kadınların çete üyelerince ikna edilerek gönül rızasıyla çocuklarını doğru sattıkları anlaşılan kadınların çoğu başka bir işte çalışacaklar vaadiyle kandırılmışlar.

Bebeklrein fiyatlarını erkek : 1.400 dolar, kız bebekler ise 827 dolar olarak satıldığını itiraf eden çete üyelerinin daha öncede bu suçtan kayıtlarının olduğu anlaşışmıştır.

Kurtarılan kadınlar ev işlerinde çalışmak için şehre getirildiklerini sonra ise burada zorla erkeklerin sırayla kendilerine tecavüz edip hamile bıraktıklarını söylediler. Kadınların ilk başlarda kendilerini fahişe olarak kullanıldıklarını zannettiler. Daha sonra hamile kaldıklarında gerçek durum ortaya çıktı.

Nijerya’da bebek fabrikaları ve bebek ticareti çok rastlanan bir durum olup polis neredeyse her hafta bir baskın yapmakta.

bunu kaçırma

Folik Asit Nedir? Hangi Besinlerde Bulunur?

Folik asit birçok gıda da bulunan bir B vitaminidir. Folat’ın daha yapay hali denilebilir. Folik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir