in

Rus Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Bebeğinizin Cinsiyetini Doğrular Şekilde Hesaplayın

Yeni anne ve baba olmaya hazırlanan çiftler için en çok merak edilen şey doğacak bebeklerinin cinsiyetidir. Bebeğin cinsiyeti tıbbi açıdan 16. haftadan sonra belli olsa da farklı kültürlerden gelen cinsiyet tahmin etme yöntemleri mevcut. Türkiye’de de bir hayli yaygın olan bu cinsiyet bulma yöntemleri günümüzde uygulanmaya devam etmektedir. Bunlardan birkaçı anne adayının yüzünde meydana gelen değişimler, karnının aldığı şekil, makas & bıçak, tatlı & ekşi gibi birçok farklı kültürden esinlenerek hala uygulanan yöntemlerdir. Aslında bebekteki cinsiyetin belli olduğu an döllenmenin meydana geldiği andır. Teknoloji sayesinde günümüzde cinsiyeti ultrason cihazı ile öğrenmekteyiz ancak çok eskiden doğacak bebeklerinin cinsiyetini merak eden çiftler Rus takvimi cinsiyet hesaplama olarak bilinen rus takvimini kullanarak öngörüde bulunuyordu. Peki, Rus Takvimi nedir bunu öğrenerek başlayalım.

Anne Doğum Tarihi

Baba Doğum Tarihi

Hamilelik Tarihi


Rus Takvimi nedir?

Anne adayının hamile kalması ile cinsiyet öğrenme heyecanı önceki zamanlarda Rus Takvimi sayesinde öğrenilmekteydi. Birçok kişi tarafından doğru çıktığı söylenilen Rus Takvimi farklı bir cinsiyet öğrenme yöntemidir. Sadece Türkiye değil yurt dışındaki birçok ülkede de anne ve baba adayları tarafından kullanılan Rus Takvimi için ebeveynlerin bilgisi de gerekiyor! Anne ve baba adayının doğduğu gün, ay ve yılın girilmesi ve anne adayının ise en son adet gördüğü tarihi yazması ile birlikte Rus Takvimi çiftlere doğacak bebeklerinin cinsiyeti konusunda bilgi veriyor. Sitemizde yer alan Rus Takvimi Hesaplama eklentisini kullanarak siz de doğacak bebeğinizin cinsiyeti hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. Dünyanın birçok ülkesinde kullanılan bu sistemden neredeyse birçok kişi doğru sonuç aldığını söylemektedir.

Rus Takvimi doğruluğu Nedir?

Anne ve baba adayları Rus Takvimi sayesinde çıkan cinsiyet sonucuna hala şüphe duyabilir. Bu oldukça doğal bir durumdur çünkü Rus Takviminin güvenirliği bilimsel olarak kanıtlanmamıştır ve sadece tahmine dayalı yapılan bir cinsiyet bulma yöntemidir. Ancak ortalama olarak göz önüne alındığında birçok çift Rus Takviminin belirlediği cinsiyetin doğru olduğunu onaylamıştır bu yüzden ise günümüzde hala çok kişi tarafından tercih edilen ve kullanılan bir cinsiyet belirleme aracı olarak devam etmektedir. Ancak şunu unutmamak gerekiyor ki; Rus Takviminde doğru bir cinsiyet sonucuna ulaşabilmeniz için anne ve babanın doğum tarihleri kesin bir şekilde doğru olarak yazılmalıdır aksi takdirde çıkan cinsiyet tahmini yanlış olabilir. Doğru bilgileri giren kullanıcıların büyük bir çoğunluğu ise Rus Takvimini kullanmaktan memnun olduklarını dile getirmektedir.

Rus Takvimi için Doktorlar ne söylüyor?

Ebeveynler tarafından çok sık kullanılan Rus Takvimi için doktorların yorumları ise olumsuz denilebilir. Rus Takvimi ile cinsiyeti tahmin etme doğruluğu doktorlar tarafından onaylanmamaktadır. Doktorlar sadece anne ve babanın doğum tarihi ve annenin son regl olma tarihi ile bebeğin cinsiyetinin belirlenme olayına sadece tahmin gözüyle bakmaktadır ve hiçbir şekilde doğruluğunu kabul etmemektedirler.

Rus Takvimi ve Çin Takvimi arasındaki fark nedir?

Bebeğin cinsiyetini belirlemek için en çok kullanılan takvimlerden bir diğeri de Çin takvimi cinsiyet hesaplama yöntemidir. Hem yurt dışında hem de Türkiye’de cinsiyet tahmini için çok sık kullanılan bu iki takvim zaman zaman birbirleri ile karıştırılabiliyor. Rus takviminde istenilen bilgilerin anne ve baba adayının eksiksiz doğum bilgileri ve anne adayının son adet günü iken, Çin takviminde istenilen bilgi ise bir tek anne adayının doğum tarihi ve hamile kaldığı ay’dır. Yani Rus ve Çin takviminin cinsiyeti tahmin etmede kullandığı yöntem oldukça farklıdır. Çin takvimi ve Rus takvimi doğruluğu ise hala kullanıcılar tarafından tartışılmaktadır çünkü bazen iki takvimin de verdiği sonuç birbirinden farklı olabiliyor.

Yazan

gebeanne.com yazarı ve site sahibidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adet Tarihi Hesaplama

Çin Takvimi Cİnsiyet Hesaplama