Sivilce normal yaşantımızda her insanda çıkabileceği gibi hepimizin istemediği şekilde yüzümüzde, kolumuzda hemen hemen vücudumuzun belli başlı bölgelerinde karşı karşıya kaldığımız deri hastalığıdır. Bu durum deri gözeneklerinden dışarı atılan vücüdun yağ tabakasıdır. Yediğimiz içtiğimiz besinlere dikkat etmeliyiz, herşeyin fazlası zarardır deyimi aslında deyim olarak kalmamış gerçeklik kazanmıştır.

Sivilceleri Tetikleyen Besinler Hangileridir? ve  Tüketilmemesi Gereken Besinler.. 

  • Portakal Suyu
  • Greyfurt Suyu
  • Sarımsak
  • Domates
  • Acı baharat
  • Taze yaş üzüm

SİVİLCELERE UYGULANACAK KÜR:

Doğal maden suyu ile %100 doğal olucak şekilde elma şirkesi alıp ve her ikisini karıştırıp cildinizi sileceksiniz. Bu kür’ü düzenli olarak 1 ay boyunca aksatmadan kullanmanız gerekmektedir. Etkisini görmek istiyorsanız 1 ay kesintisiz devamlı kullanmanızda faydalıdır. Extra olarak bir başka kür ise ceviz yaprağını kullanabilirsiniz ceviz yaprağının da bir hayli etkisi vardır sivilceler için fakat ceviz yaprağının en taze halindeyken kullanmanız önerilir.  Çay olarak tüketilmemelidir. Dıştan yani yüzeysel bölgeye etki olacak şekilde uygulanmalıdır.

ve buna benzer besinlerde ciddi anlamda sivilceye maruz kalıcak besinlerden uzak durmamız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Sivilce gıdaların vücuda zararını bildiğiniz gibi en önemli şeylerden birisi de sıkıntı ve stresli olmamızdır. Yaşam tarzı sinirli asabi olan bir bireyin mutlaka vücut bölgesinde sivilceye maruz kaldığı görülmüştür. Özellikle de vücudu yağlı bir birey iseniz bu durum kaçınılmazdır. Kendi kendinize bir kür hazırlamayın, herşeyden önce bir hekime başvurun ve doktor izlemine göre hareket edin. Sivilcelerinizi kesinlikle sıkmayın, hele ki yüzünüzdeki sivilcelere asla dokunmamanızı şiddetle tavsiye ederim. İlerde yüzümde iz kalmasın istiyorsanız bunu dikkate almanızı öneririm.

Hanımlar yorumunuzu esirgemeyin aklınıza gelen sorulardan kaçınmayin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Please enter your name here